ÖĞRENCİMİZİN İTÜ GELİŞTİRME VAKFI 5. GELENEKSEL ÖYKÜ YARIŞMASINDAKİ BAŞARISI

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının düzenlediği “13. Okuyan Okuryazar” etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Geleneksel Öykü Yarışması”  ödülleri 19 Mart 2018 Pazartesi günü İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının Beylerbeyi yerleşkesinde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Özel Tarkmanças  Ermeni Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Lia AKAY “ Kalemlik mi yok canım “ öyküsüyle ikincilik ödülü olan tablet bilgisayarı almaya hak kazanırken ; danışman  Türkçe Öğretmeni Dilay ÇELEBİ ‘ye  teşvik ve teşekkür sertifikası verildi . 

(“Kalemlik mi yok canım” öyküsü   14 yaşındaki Ada ‘nın gözüyle insanın mutluluğu ve mutsuzluğu nasıl yarattığını anlatıyor ve öykünün kahramanı olan Ada, “Sıkıntılarınızı akıllıca seçin.” diyor okuyucuya .) 

 

"Bizim mutluluğumuz çok basitti.

Tencerede yemeğimiz olsun, çıkında ekmeğimiz,

lambada gazımız, ocakta çaydanlığımız,

yeter de artardı bile..."

Sözlerinden yola çıkılarak “Muzaffer İZGÜ” anısına yazılan “mutluluk” konulu öyküler Yazar Feyza HEPÇİLİNGİRLER’in de aralarında olduğu seçkin bir seçici kurulca değerlendirildi . Seçilen eserlerin kitaplaştırılacağının duyurulduğu 

törende “Okur yazar olmakla yetinmeyip okur olmalıyız ! “ mesajı veren Hepçilingirler tüm öğretmenlere ve öğrencilere “Umut verdiniz” diyerek teşekkür etti .Tel: (212) 261 77 51
Bizimle İletişime Geçin
Facebook Flickr Twitter Feed Technorati
Tarkmanças 2012 Tüm Hakları Saklıdır